Close

Morent.
Nieruchomościami zajmujemy się zawodowo.

kilka słów wstępu o nas:

Jesteśmy firmą z wieloletnią praktyką zarządzania mieszkaniami inwestycyjnymi. W swoim portfolio posiadamy komfortowe apartamenty w dwóch miastach –  we Wrocławiu i w Krakowie. Świadczymy usługi operatorstwa zarówno mieszkań indywidualnych jak i całych budynków. 

Nasze know how i odpowiednie podejście do rynku najmu nieruchomości, przekonało już wielu partnerów do powierzenia nam swoich lokali. W swojej pracy stawiamy na profesjonalizm, jakość wykonywanych usług i indywidualne podejście do klienta.

O spółce

 • 2015

  Spółka powstała w 2015 r. Wraz z pojawianiem się nowych zamówień, już jako firma Morent poszerzała ofertę o systemy dla nieruchomości komercyjnych oraz mieszkaniowych, które mocno wpłynęły na obecny profil działalności firmy.

 • 2016

  Od 2016 roku jesteśmy związani z rynkiem nieruchomości w zakresie zarządzania budynkami, lokalami inwestycyjnymi, organizacji najmu długoterminowego i krótkoterminowego. W kolejnych latach firma poszerzyła swoją ofertę o doradztwo w zakresie zakupu nieruchomości oraz jej dostosowania pod kątem świadczenia usług noclegowych, home stagingu oraz usług pokrewnych.

 • 2018

  Firma aktywnie uczestniczy w kształtowaniu lokalnego rynku turystycznego – posiadając znaczną bazę noclegową w centrum miasta,
  Od 2018 jest członkiem Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej.

 • 2019

  Ze względu na rosnące potrzeby własne oraz rynku w usługi pralnicze, w 2019 roku firma otworzyła przemysłową pralnię, dedykowaną branży HoReCa.

 • 2020

  Od 2020 roku firma przekierowała swoje działania na rynek najmu długoterminowego.

Oferta

Organizacja najmu

W obecnym portfolio najmu krótko i długoterminowego firmy znajdują się obiekty w Krakowie i Wrocławiu. Tworzą one łącznie do 420 miejsc noclegowych. Jeszcze w 2019 roku dolnośląska lokalizacja powiększy się o 170 miejsc. W 1 Q 2020 roku baza wzrośnie o kolejne ponad 200 jednostek.

Dzięki obecnym relacjom z partnerami biznesowymi oraz zbudowaniu wizerunku rzetelnej i profesjonalnej marki, pozyskujemy nowe kontrakty. Aktywnie zdobywamy kolejnych odbiorców, takich jak grupy zorganizowane czy korporacje międzynarodowe, korzystające cyklicznie z naszej oferty noclegowej.

Sprzedaż miejsc noclegowych prowadzimy przez czołowe portale OTA – między innymi Booking HRS, Expedia. Posiadamy też Dział Marketingu, który zajmuje się aktywnym pozyskiwaniem klientów biznesowych.

Doradztwo w nieruchomościach

Współpracujemy z deweloperami, inwestorami instytucjonalnymi i indywidualnymi. Wspieramy naszych klientów na każdym etapie planowania inwestycji, aż po komercjalizację. Realizujemy projekty z zakresu:

Oceny rentowności nieruchomości

  • Duże doświadczenie w zarządzaniu obiektami noclegowymi pozwala nam przewidywać najbardziej prawdopodobną rentowność danej inwestycji. Nasze prognozy potwierdzają się w rzeczywistości, dzięki temu inwestor otrzymuje ekspertyzę, która pomaga mu w podjęciu decyzji zakupowej.

Korzystając z naszych analiz deweloperzy wzbogacają ofertę sprzedaży o prognozowaną rentowności nieruchomości, co znacząco przekłada się na jej atrakcyjność dla klienta końcowego.

Wzbogacenia oferty sprzedaży nieruchomości o operatora

  Obecność operatora najmu w nieruchomości rozpatrywanej przez inwestora jako pasywna inwestycja stanowi istotną zachętę do podjęcia decyzji zakupowej.

Pomocy w projektowaniu budynków inwestycyjnych

  Na etapie projektowym doradzamy jak najlepiej zorganizować przestrzeń, aby była ona maksymalnie dopasowana do wymagań rynku najmu krótko- i długoterminowego. Dostosowanie obiektu do prowadzenia działalności najmu krótkoterminowego lub usług hotelowych, pozwoli na sprawne i efektywne kosztowo prowadzenie działalności przez operatora. Ma to bezpośrednie przełożenie na rentowność nieruchomości i maksymalizację przychodów osiąganych przez przyszłych właścicieli.

Wykończenia lokali pod wynajem

  Mieszkania inwestycyjne powinny mieć w sobie trochę ciepła domowego oraz być niezwykle praktyczne w swoim ułożeniu. Wiemy, jak duży wpływ ma wysoki standard nieruchomości na kształtowanie się ceny wynajmu. Dlatego naszym klientom oferujemy kompleksową usługę wykończenia mieszkania – od prac remontowych po zakup mebli i home staging.

Usługi pralnicze

Z uwagi na rosnącą ilość obiektów noclegowych, a co za tym idzie zwiększoną potrzebę realizowania usług dla obiektów hotelowych, otworzyliśmy nowoczesną pralnię przemysłową wodną.

najnowsze realizacje:

Przejdź do pełnej galerii
Back to top